Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Vladimír Hanuš: Před stavy

13. 9.-30. 10. / Galerie Via Art / Malba

Do 30. 10. 2021 bude v Galerii Via Art, Resslova 6, Praha 2, přístupná velmi zajímavá výstava Vladimíra Hanuše: Před stavy.

Vladimír Hanuš (* 19. května 1961 Rychnov nad Kněžnou) je český výtvarník, fotograf a ilustrátor.

Vladimír Hanuš vystudoval gymnázium v Rychnově nad Kněžnou a následně odešel do Prahy studovat Akademii výtvarných umění (AVU) – absolvoval u českých výtvarníků Karla Malicha a Františka Hodonského. V roce 1996 obdržel stipendium The Pollock-Krasner Foundation, Inc. v New Yorku.

Vystavuje v České republice i v zahraničí. Jeho díla jsou ve sbírkách českých státních galerií i soukromých sběratelů v České republice, Německu, Francie, Velké Británii, USA a Kanadě.

Vladimír Hanuš má, dle časopisu Proglas, za sebou obdivuhodné kontinuální dílo, které nikdy nebylo efektní a vnímání těchto obrazů vyžaduje ponoření se do jejich světa, vyžaduje čas věnovat se jim. V tvorbě Vladimíra Hanuše, lze označit dvě základní linie: duchovní abstrakci a krajinomalbu. Obě se často prolínají v jediném obraze. 

CV: Wikipedia

….

Všechny fotky z výstavy a vernisáže: PetrFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Vladimír Hanuš: Před stavy