Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Viktorie Macánová: Müslivec

Do 16. 3. 2024 můžete v Pánské pasáži, Na Příkopě 23, Praha 1, navštěvovat v nově otevřené galerii Teleport velmi zajímavou a řacháckou výstavu fotografií Viktorie Macánové: Müslivec.

Fotografická výstava Müslivec je svým obsahem navázaná na tradičními vnímání myslivosti jako fenoménu, který je historicky spjatý s naší krajinou a společenským koloritem. Myslivecké plesy, typické scenerie i atributy ale i vztah k přírodě, to vše autorka zaznamenává a komentuje s nadsázkou jí vlastní a zároveň volně navazuje na tato témata ve svých stylizovaných fotografiích a snapshotech z běžného života.
 
Viktorie Macánová patří ke generaci současných fotografek, které pracují s novou vizualitou. K vyjádření obsahu často využívá obrazovou zkratku, nadsázku ale i konceptuální uvažování.
Je studentkou Ateliéru fotografie 2 UMPRUM.
 
Kurátorkou výstavy je fotografka a vysokoškolská pedagožka Štěpánka Stein. 


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Viktorie Macánová: Müslivec