Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Viktoria Lomasko: Jiné Rusko

Do 21.8.2016 bude v Karlin Studios, Křižíkova 34, Praha 8, přístupná výstava Viktorie Lomasko: Jiné Rusko.

Současná výstava v Karlin Studios predstavuje výběr Viktoriiny grafické tvorby pro vznikající knihu “Other Russias“. Publikace je sborníkem sociálních grafických reportáži, které vznikly za posledních deset let. Reportáže, jako kostky mozaiky, vytvářejí portrét neoficiálního Ruska.
Tři častí knihy – Invisible, Forbidden, Angry – je určitým vodítkem i pro výstavu. Série “Černé portréty” a reportáž “Otroci moskevského obchodu s potravinami” zachycuje příběhy “obyčejných“ lidí v dramatických situacích. Vedle toho jsou „Bok po boku: homosexuálové a homofobové“ – série grafik o současné situaci LGBT komunity – oficiálně zakázané v Rusku. Poslední kapitolou jsou “Kronika odporu“ a “Řidiči náklaďáků, Torfyanka, Dubki“ tvořící dokumentaci mnohotisícových opozičních demonstraci z roku 2012 a občanských protestů “neviditelných“ lidí.

kurátor:Sofia TocarFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Viktoria Lomasko: Jiné Rusko