Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Viktor Pivovarov a Pavel Pepperstein: Bílá zrcadla

24. 1.-10. 3. / DSC Gallery / Malba

Do 10. 3. 2023 bude v DSC Gallery, Dlouhá 5, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Viktor Pivovarov a Pavel Pepperstein: Bílá zrcadla.

Výstava exkluzivně představuje tvorbu legendárního umělce ruského původu, trvale však žijícího v Čechách od 80. let, Viktora Pivovarova za doprovodu děl jeho syna Pavla Peppersteina.

Pojďme na cestu světem Viktora Pivovarova. Jsme ztraceni v bílém prázdném prostoru. Ztracení a osamělí. Obnažení, tedy zranitelní. Zbavení individuality a uzavření v průhledných válcích, které nás sice uzavírají, ale nijak nechrání. Prázdný prostor, prázdný válec, prázdné oblečení. Jen objetí matky hřeje, stejně jako polévka, kterou uvařila. Hodiny však neúprosně tikají, odměřují čas, memento mori. Černá a bílá, smrt a život. Naproti tomu Pavel Pepperstein vypráví příběhy zapomenuté Prahy, jež ho okouzlila zvláštní mystickou atmosférou, zašlostí a šedostí. Jeho dílo doprovází groteskní komentáře, je plné odkazů na surrealismus, Malevičovy suprematistické modely, pop-art a politickou karikaturu.
 
Tato výstava bude rovněž vzácnou příležitostí spatřit nová podmanivá díla Viktora Pivovarova a Pavla Peppersteina, jež připravili přímo pro DSC GALLERY. Jejich obrazy se nacházejí ve významných světových sbírkách, například Tate Gallery v Londýně, v Centre Pompidou v Paříži, v Treťjakovské galerii v Moskvě a v Národní galerii.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Viktor Pivovarov a Pavel Pepperstein: Bílá zrcadla