Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Viktor Krejčí – Lesk světa

Pouze do 13.5.2016 bude v Galerii u Betlémské kaple, Betlémské náměstí 8, Praha 1, v podzemí, přístupná zajímavá a krásná výstava fotografií Viktor Krejčí – Lesk světa.

U příležitosti zahájení výstavy proběhl křest publikace Viktor Krejčí – Lesk světa, kterou vydává Ateliér Fotorenesance.

Malíř, fotograf, básník, filosof a publicista Viktor Krejčí se narodil 17. 7. 1958 v Praze.
Vyrůstal v umělecky založené rodině a fotografovat začal už ve třinácti letech. Silně na něj působila krajina Podřipska, kde žili jeho prarodiče. Souběžně s výtvarnými zájmy se zabýval filosofií umění a filosofií obecně.
Před svými osmnáctými narozeninami se seznámil s geniálním výtvarníkem, fotografem Janem Svobodu, se kterým se přátelil až do jeho smrti. Vedli rozsáhlé rozhovory o výtvarném umění, literatuře, filosofii, hudbě, politice a životě vůbec, poslouchali spolu vážnou hudbu nebo jenom mlčeli. Toto setkání pro něj mělo velký význam v obecně lidském i uměleckém smyslu.
Po roce 1989 začal působit v médiích v redaktorských a manažerských pozicích. Pracoval pro rozhlas, televizi, tištěná i internetová média. Je autorem množství zpravodajských článků, komentářů, analýz, rozhovorů a dokumentů.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Viktor Krejčí – Lesk světa