Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž videoart projekce Marco Chiodi – The Act of Falling: Nowhere

11. 4.-7. 5. / NoD Roxy / Videoart

Do 7.5.2016 bude v galerii Video NoD (Experimentální prostor NoD, Dlouhá 33, Praha 1, 1.patro vedle kavárny), přístupná video projekce Marco Chiodi – The Act of Falling: Nowhere.

Galerie Video NoD pokračuje v ojedinělém projektu 360-ti stupňových galerijních video projekcí výstavou italského umělce: Marco Chiodi – The Act of Falling: Nowhere.

360° panoramatická projekce s názvem “The act of falling: Nowhere” zachycuje prostředí nejsušší pouště na Zemi v jihoamerické Puna de Atacama. Letící meteorit, který však nikdy nedopadne na zem, míjí panoramata Atacama desert v Chile jako je Moon valley (Měsíční údolí) nebo vulkanická krajina nacházející se ve výšce 6000m nad mořem. Video zároveň zachycuje výjevy z autorovy “on the road” cesty chilskou pustinou (ubíhající cesta, opuštěný vrak).

V chilské nehostinné krajině, daleko od lidské civilizace, je umístěno mnoho observatoří a radio teleskopů, které v tichosti monitorují dění ve vesmíru. A náhle, z ničeho nic kolem nich závratnou rychlostí a nesmírně blízko proletí žhnoucí meteorit. Je jako znamení!

Autor se nechal inspirovat filmy režiséra Alejandra Gonzálese Iñárritu, který někdy vkládá do městských či přírodních scén motiv padajícího meteoritu. Jde o jeho osobní komentář, který sice s konkrétním filmem přímo nesouvisí, ale připomíná nám tušení něčeho vyššího. Toho co nám dovolí realizovat své sny nebo je podvědomě přítomno při řešení osobních problémů.

Kurátorka: Veronika ZajačikováFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž videoart projekce Marco Chiodi – The Act of Falling: Nowhere