Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Veronika Richterová: Nakoupeno v Japonsku

3. 9.-6. 10. / Galerie Millennium / Instalace

Do 6.10.2019 bude v Galerii Millenium, Tržiště 5, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a hustá výstava – instalace Veroniky Richterové: Nakoupeno v Japonsku.

Nejnovější díla sochařky Veroniky Richterové, inspirované japonskou kulturou, jsou k vidění na zářijové výstavě v malostranské Galerii Milleninum. 

 Veronika Richterová ráda využívá různé použité, nalezené materiály, zejména plasty. To se odráží i ve výstavě, která je průřezem jejích prací, inspirovaných Japonskem. Tato kultura ji fascinuje už dávno, před lety začala vytvářet své plastové ikebany a sakury. V roce 2017 přijala pozvání do Tokia, kde se představila svou autorskou výstavou “Chapadla“. Zároveň procestovala část země a dovezla si nejen spoustu nové inspirace, ale i specifických japonských obalů a materiálů „nakoupených“ v japonských recyklačních kontejnerech. Své zážitky a materiály postupně zpracovává a část jich představuje právě na této výstavě.

Tvorba Veroniky Richterové je v posledních patnácti letech spjata především s pet lahvemi neboli PET ARTem a využívání odpadního materiálu pro další zpracování. V průběhu vzniku děl autorka provádí upcycling a její díla jsou tak v kontextu současných globálních ekologických problémů více než aktuální.

Veronika Richterová (11.1.1964, Praha)

1978–1982 Střední uměleckoprůmyslová škola, Praha

1984–1990 Vysoká škola uměleckoprůmyslová, Praha (ateliér monumentální malby)

1989–1990 Ecole Nationale Supérieure des Arts Décoratifs, Paříž

Od roku 1990 pracuje jako volný umělec. Do začátku 90. let 20. století se věnovala především malbě a smaltovaným plastikám, později se přeorientovala na sochy. Sochy vyráběla i z jiných materiálů jako je dřevo nebo hlína. Její malířské období vyústilo v 90. letech 20. století v období mozaiky. Od roku 2004 začala pracovat s PET lahvemi.

Otevírací doba: úterý – neděle / 12 – 18

Vstupné: zdarmaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Veronika Richterová: Nakoupeno v Japonsku