Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Veronika Richterová: Čtyři generace vegetace

Do 3.1.2020 bude v Galerii Makráč / Makrokoule, Heyrovského nám. 2, Praha 6, Petřiny (500 m od stanice metra Petřiny, pak konečná stanice tramvají 1, 2; autobusy 108, 168, 191), přístupná zajímavá výstava Veroniky Richterové: Čtyři generace vegetace. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Výstava plastových rostlin z nalezených pet lahví v Galerii Makráč autorky sochařky Veroniky Richterové. Bujná expozice ukazuje na vývoj plastových rostlin, tak jak postupně z nalezených pet lahví vznikaly od roku 2004.

Součástí je i nejnovější generace stromů a květin, které sochařka představila letos na jaře v legendárním pařížském obchodním domě Printemps.

Malby na skle umocňují iluzi exotické přírody a zároveň jimi autorka obloukem navazuje na svou první výstavu v Ústavu makromolekulární chemie v dávném roce 1991.

….

Veronika Richterová (11.1.1964, Praha)

1978–1982 Střední uměleckoprůmyslová škola, Praha

1984–1990 Vysoká škola uměleckoprůmyslová, Praha (ateliér monumentální malby)

1989–1990 Ecole Nationale Supérieure des Arts Décoratifs, Paříž

Od roku 1990 pracuje jako volný umělec. Do začátku 90. let 20. století se věnovala především malbě a smaltovaným plastikám, později se přeorientovala na sochy. Sochy vyráběla i z jiných materiálů jako je dřevo nebo hlína. Její malířské období vyústilo v 90. letech 20. století v období mozaiky. Od roku 2004 začala pracovat s PET lahvemi.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Veronika Richterová: Čtyři generace vegetace