Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Veronika Drahotová: Vrhám stín / Artpark k výstavě Michaël Borremans The Duck

21. 1.-12. 4. / Galerie Rudolfinum / Instalace

Do 12.4.2020 bude v přízemí Rudolfina (ve výstavní síni za schody) , Alšovo nábřeží 12, Praha 1, přístupná nové verze interaktivní výstavy Artpark – instalace Veroniky Drahotové: Vrhám stín.

Česká umělkyně Veronika Drahotová připravila pro Artpark novou interaktivní instalaci pro děti i dospělé reflektující výstavu Michaël Borremans The Duck, která se koná v Galerii Rudolfinum od 22. 1. do 12. 4. 2020.

V rámci instalace budou návštěvníci vstupovat do imaginativního prostoru inspirovaného tvorbou belgického umělce Michaëla Borremanse. Svět tlumených barev, několika pohyblivých objektů-bytostí, nespočtu stínů a obrazů a zvláštní hudby se stane místem vytváření nových příběhů.

Speciální poděkování patří Bobu Kartousovi za doprovodný text, Ondřeji Sifon Anděrovi za hudbu a Karolíně Peroutkové za spolupráci na projekci. Úvodní text a konzultace poskytla Zdenka Švadlenková.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Veronika Drahotová: Vrhám stín / Artpark k výstavě Michaël Borremans The Duck