Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Věra Krumphanzlová a Teodor Buzu: Černá bílá barevná

Do 4.1.2019 bude ve všední dny 8 – 17 ve foyer Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, Senovážné náměstí 9, Praha 1, přístupná výstava obrazů Věra Krumphanzlová a Teodor Buzu: Černá bílá barevná.

Věra Krumphanzlová
akademická malířka
členka Unie výtvarných umělců
Narozena v Praze.

Na přelomu 70. let vystudovala v Železném Brodě Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou (SUPŠS) a v Praze Vysokou školu uměleckoprůmyslovou (VŠUP). Studovala kaligrafii (nauka o písmu) a sumii (nauka o japonské tušové malbě) na Japonské ambasádě a v Japonsko-české společnosti v Praze.

Podílela se na Česko-francouzském celovečerním kresleném filmu „Divoká planeta, pracovala v rozhlase, v televizi (Malé televizní kabarety, Zpívánky, Studia mladých…) jako výtvarná redaktorka a kmenová ilustrátorka několika deníků a časopisů(např. Sluníčko, ABC, Ohníček, Lidová demokracie, Naše rodina, Mladá fronta), ilustrovala cca 35 knih a učebnic (Fortuna, Státní pedagogické nakladatelství, Sinus, Albatros, Portál, Bílý slon, Melantrich, Nava, Atelier Dokument, Parta atd.), navrhla přes 100 obalů na CD a MC (Suprapon, Bonton, Audiostory), loga, plakáty(Albatros, Filmové studio Barrandov, Triáda, Chiquita, školy a další instituce atp…)

V roce 1996 – 2000 pracovala jako kurátorka a vedoucí galerie Chodovské tvrze v Praze, kde se podílela na realizaci cca 80 výstav významých českých i zahraničních umělců, inspirovala a realizovala mnoho kulturních projektů (Křižíkovy pavilony – Pohádka, Chodovská tvrz – Romské etnikum v kultuře, Jak se dívat na obrazy, atd…)

V letech 2000 – 2008 jako architekt, manager a autor mnoha výstavních projektů pro Magistrát hl. m. Prahy, pro Ministerstvo školství ČR(např. Schola pragensis) a Dům národnostních menšin(Etnika v kultuře), Portheimka (Prolínání 1, Prolínání 2), KK Poštovka do roku 2015 (cca 70 výstav současného umění).

V roce 1999 získala mezinárodní ocenění za grafickou tvorbu a absolvovala měsíční stáž ve Francii.

Koncem roku 2009 získala nadační stipendium a absovovala měsíční stáž v atelieru francouzského malíře Jeana Miotte v Provence (Pignans). V srpnu roku 2010 absolvovala v Polsku III. SPOTKAŃ ARTYSTYCZNYCH CZARNY PIEC 2010 a posléze i roku 2014 VIII. SPOTKAŃ ARTYSTYCZNYCH CZARNY PIEC 2014. Realizovala cca 160 samostatných výstav.

Galerie, muzea a soukromé sbírky mají ve svém majetku její grafickou tvorbu (litografie, suchá jehla, serigrafie) a malířskou tvorbu (olejomalba, pastel, akryl): (nejvýznamější*) *(Německo) Berlín, Mnichov, Cham, Furth im Wald, Regensburg, *Praha (Národní galerie, Komerční banka, PRE, Corso,… mnohá muzea v ČR), *(Holandsko) Amsterdam, Haarlem, *(USA) New York, *(Velká Británie) Oxford, *(Japonsko) Nagasaki, Tokio, *(Francie) Nancy, Paříž, *(Itálie) Arezzo, *(Švýcarsko) Ženeva…

Ocenění: 1980 – Čs. Spisovatel Praha – zvláštní cena za ilustrace (Jakub Arbes – Romaneto), 1988 – Ex libris – Nancy Francie – zvláštní cena, 1998 – 2. cena Arezzo – Itálie – drobná grafika, Nagasaki – Japonsko – světová grafika, 1999 galerie Dorothea – SNR – grafika, od roku 1999 až 2009 pravidelná účast na výběrové mezinárodní výstavě Nejlepší grafika roku, Vltavotýnské výtvarné dvorky od roku 20010 -2015, Znojmo Znovín – Loucký klášter, trvalá expozice – od roku 2008 – 2015.

V roce 2014 získala Cenu Prahy 11.

Žije a pracuje v Praze.

www.krumphanzlova.cz

Teodor Buzu
Narozen: 3.5.1960, Dräsliceni, Moldavsko
Studia: Akademie umění a designu (1980-1985), prof. Oleg Veklenko (Ukrajina)
Členství: Asociace Jihočeských výtvarníků, skupina Die Neuen Milben (Rakousko), Nové sdružení pražských umělců, Uniunea Artistilor Plastici din Republica Moldova (Moldavsko)
Bydliště: Kostnická 158, 390 01 Tábor, Česká republika
Kontakt: +420 775 199 915, e-mail: teobuzu@centrum.cz    www.teodorbuzu.com
Zastoupení:
Novohradská galerie Lučenec, Trienále akvarelu, Slovensko
The first international print biennial Maastricht 1993, Holandsko
Union Kharkov art muzeum international exhibition of grafic art and poster „ 4th block“ , Ukrajina
Muzeum moderného umenia rodiny Warholcov, Medzilaborce, Slovensko
Rumunské velvyslanectví v Praze
Museo civico di grafica, Brunico, Italie
Muzeum umění Benešov, Česká republika
Národní Galerie, Chişinău, Moldavsko
Městské Muzeum a Galerie Břeclav, Česká republika
Muzeum Dr. Bohuslava Horáka, Rokycany, Česká republika
Muzeul Ţării Oaşului, Negreşti Oaş, Rumunsko
Ceny:
Rumunský státný řád „ COMANDOR”, 2003
Hlavní cena mezinárodní výtvarné soutěže, Passau, 2004,Německo
Cena Intersalonu AJV, České Budějovice, 2004, Česká republika
Cena města Tabor za rok 2004 za významný podíl na zviditelnění města Tábor a podíl na výchově mladé genrace k výtvarnému cítění, Česká republika
Cena „ In recognition of outstanding creative excelence ”, Dubaj, 2005, Spojené arabské emiráty
Cena časopisu Literatura şi Arta za výtvarné umění, 2006, Moldavsko
Diplom za ilustraci knihy Legenda Luceafărului – Mezinárodní salon knihy Chişinău, 2009, Moldavsko
Zučastnil se 93 kolektivních a uspořádal 61 autorských výstav

http://www.teodorbuzu.com/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Věra Krumphanzlová a Teodor Buzu: Černá bílá barevná