Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž venkovní výstavy Jan Palach 1969 / 2019

Do 30.1.2019 bude v horní části Václavského náměstí, Praha 1 (pod sochou sv.Václava), přístupná zajímavá panelová výstava Jan Palach 1969 / 2019.

Výstava představuje životní příběh studenta Jana Palacha, který se 16. ledna 1969 zapálil na Václavském náměstí v Praze. Svým šokujícím činem chtěl vyburcovat domácí veřejnost z rezignace, do které se začala propadat necelých pět měsíců po srpnové okupaci Československa. Palachův protest měl mimořádný ohlas nejen v domácím prostředí, ale rovněž v zahraničí. U příležitosti jeho padesátého výročí byla tato výstava (poprvé byla v roce 2009 vystavena v Karolinu pod názvem Jan Palach ´69) upravena a doplněna o nové výsledky historického bádání, včetně informací o dalších „živých pochodních“ v sovětském bloku. Výstava navazuje na knihu Jan Palach ´69 (Praha 2009), výstavu Živé pochodně 1963–2013 (Praha 2013) a webový projekt www.janpalach.cz (2012–2019).

 Výstava je součástí projektu Jan Palach – naše svědomí

Autoři výstavy: Petr Blažek, Patrik Eichler, Jakub Jareš

Aktualizace výstavy: Petr Blažek

Grafik: Jáchym Šerých

Organizátoři výstavy:

Ústav pro studium totalitních režimů

Národní muzeum

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Umění bez bariérFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž venkovní výstavy Jan Palach 1969 / 2019