Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž venkovní panelové výstavy Anthropoid – 75 let od operace

Do 16.8.2017 bude na Náměstí Jiřího z Poděbrad, před Kostelem nejsvětějšího srdce páně, Praha 3, zdarma přístupná venkovní panelová výstava Anthropoid – 75 let od operace.

Operace ANTHROPOID je nejúspěšnějším společným činem československého domácího a zahraničního odboje. Likvidace vysoce postaveného člena nacistické NSDAP, Reinharda Heydricha, špičky zločinecké SS a policie znamenala v roce 1942, kdy nacistická vojska okupovala téměř celou Evropu, pro německou Třetí říši velkou ránu a jen těžko se hledá podobně významný čin uskutečněný jinde na Němci okupovaném území. Zrůdná nacistická mašinerie přišla o jeden ze svých brutálních mozků, který mohla jen těžko nahradit.

Operace znamenala rovněž mnohé oběti jak v řadách vycvičených vojáků – parašutistů, tak především mezi podporovateli z domácího odboje, ale i mezi naprosto nevinnými lidmi, na kterých se nacisté brutálně mstili.

Naší výstavu bychom rádi věnovali všem statečným mužům a ženám, kteří se zapojili do odboje během 2. světové války a rovněž všem jejím obětem.

Čest jejich památce.

Panelová výstava je připravena v českém a anglickém jazyce tak, aby mohla oslovit jak českého návštěvníka, tak zahraničního turistu.

Výstavu připravili Zástupce starostky městské části Praha 3 Alexander Bellu, Československá obec legionářská a Iniciativa Anthropoid „1942-2017“Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž venkovní panelové výstavy Anthropoid – 75 let od operace