Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž venkovní panelové fotografické výstavy Ladislava Bielika: Srpen 1968

Do 21.9.2018 bude v Národním památníku na Vítkově, U Památníku 1900, Praha 3, přístupná na čestném dvoře zdarma výstava fotografií Ladislava Bielika: Srpen 1968.  Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr (ale já byl na výstavě taky).

Výstava představuje zvětšené fotografie Ladislava Bielika ze srpna 1968 instalované na půdorysu pěticípé hvězdy. Ladislav Bielik patří mezi významné slovenské fotografy. Součástí výstavy je i ikonická fotografie z roku 1968 Muž s odhalenou hrudí před okupačním tankem, která v mnoha významných anketách byla vyhlášena za jednu z nejvýznamnějších fotografií 20. století. Jedná se o putovní výstavu připravenou neziskovou organizací Camera Obskura s Ministerstvem zahraničních věcí a evropských záležitostí Slovenské republiky při příležitosti 50. výročí občanského odporu vůči okupaci ze srpna 1968. Putovní projekt byl vystaven už v Bratislavě a Budapešti a nyní je k vidění u Národního památníku na Vítkově do 21. září tohoto roku.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž venkovní panelové fotografické výstavy Ladislava Bielika: Srpen 1968