Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Vendulka Prchalová – I torture it till it speaks to me

Do 27. 1. 2023 bude v Galerii Kuzebauch, Říčanova 19, Praha 6 (tram Říčanova nebo bus Štefkova pak cca 500 m), přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Vendulky Prchalové – I torture it till it speaks to me.

~hlasitý výdech~
Poslouchám tě. Dynamiku v neustále se proměňujícím prostředí na okamžik střídají klid a harmonie. Rezonance věcí odráží vlastní přirozenost, časovost a neustálý pohyb. Vše kolem mě si sedá. Organicky vznikající vrstvy vidím v jiné ostrosti i hloubce. Jsou nedokončené a živé.
Kurátorem výstavy je Alena Kotyza.

Vendulka Prchalová  (*1989) je sklářská výtvarnice, která právě dokončila doktorské studium na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru skla pod vedením Prof. Akad. Soch. Ronyho Plesla, po němž rovnou zamířila do mezinárodního centra sklářského vzdělávání Pilchuck Glass School ve Washingtonu v USA. Ve svém doktorském projektu Směsi/Mixtures se autorka věnovala inovativnímu pojetí materiálů a postupů výroby forem pro tavené plastiky. 

Minulý rok se výtvarnice zúčastnila také Venice Glass Week, kde se dostalo uznání jak skupinové výstavě Czech Glass, Quo Vadis?!, na níž se podílela mj. i odborná asistentka Ateliéru skla UMPRUM Klára Horáčková, tak Vendulce společně s Annou Jožovou, které byly vybrány do výstavní sekce se The Venice Glass Week HUB Under 35. Vendulka Prchalová získala také hlavní cenu odborné poroty za prezentaci v této sekci.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Vendulka Prchalová – I torture it till it speaks to me