Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž velké výstavy Views (graffiti)

4. 6.-18. 7. / The Chemistry Gallery / Malba

Do 18.7.2015 bude v The Chemistry gallery, Bubenská 1, Praha 7 (velká budova bývalých Elektrických podniků, metro Vltavská, vstup od Vltavy), přístupná velmi zajímavá a rozsáhlá výstava Views.

Kudy a kam vede cesta graffiti a jak ovlivňuje současnou výtvarnou scénu? Projekt s všeříkajícím názvem Views – Pohledy představuje unikátní sondu do graffz komunity. Zaměřuje se totiž výhradně na writery, kteří nejen že mají respekt na ulici, ale zároveň se ve svém projevu snaží i o přesah vůči tradičně chápanému graffiti a vyjadřují se také jinými výtvarnými prostředky. Expozice tak bude zahrnovat nejrůznější média: obrazy, kresby, grafiku, objekty, instalace i video. Na výstavě se ve společném prostoru setkají legendy, aktivní writerz v nejlepším věku i progresivní mladá krev z nastupující generace. Komplexní český výběr navíc obohatí přizvaná spojená síla z Berlína.

Vystavující domácí:
Raidr, Empty, Zeb One, Hire, Knife, Plebe + Hanes, HRS164, Obic, Honey, Roke + Pankow, Epos 257, Bior, Tron, Pasta Oner, Uruk, Point, Masker, Geno, Lee, 518, Tatra, Oliver a Elis, Wronk a další.

Vystavující hosté:
DIAMONDS Crew: Tagnoe, Fiso, Dizzy, 126 (DE)
Noaim (DE)
The Wa (FR)

kurátor: Radek Wohlmuth
koncepce: Epos 257, Petr Hájek, Radek Wohlmuth

Uvádí: Graffneck a The Chemistry GalleryFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž velké výstavy Views (graffiti)