Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž velké výstavy Et Cetera: fotografie

14. 9.-15. 10. / Galerie 1 / Fotografie

Do 15.10.2016 bude v Galerii 1, Štěpánská 47, Praha 1, přístupná zajímavá skupinová fotografická výstava Et Cetera: fotografie.

Výstava, jejímiž ideovými tvůrci jsou pan Francesco Augusto Razetto a Ottaviano Maria Razetto , bude tentokrát věnována dílům 18 mladých českých fotografů a fotografů žijících dlouhodobě v České republice pod věkovou hranicí 40 let.

Výstava je dalším kulturním počinem v duchu koncepce nadačního fondu ELEUTHERIA, která po úspěchu výstavy konané v minulém roce v Muzeu MAXXI v Římě (Národní muzeum umění XXI. století) představující nový pohled na české figurativní umění za posledních 26 let, obrátila dnes svoji pozornost na umění současné fotografie.

Mezi účastníky soutěže najdeme i známá jména těch, kteří již dosáhli řady ocenění i na mezinárodním poli. Odborná komise vybrala díla 18 umělců, jmenovitě Alžběta Jungrová, Bet Orten, Martin Stranka, Jan Šmíd, Karin Zadrick, Francesco Bencivenga, Jana Ehre, Martin Faltejsek, David Gaberle, Iva Haj, Andrii Konontsev, Kubo Krížo, Viktor Mácha, Honza Sakař, Simona Smrčková, Jiří Šebek, Kateřina Trousilová, Nino Zardalishvili a udělila též zvláštní uznání mladičké Patricii Aleixo za její originální, kreativní pojetí fotografie.

Výstava se koná pod záštitou Velvyslanectví Italské republiky v Praze, Úřadu městské části Prahy 1, Ministerstva kultury, Italského kulturního institutu, FAMU a Česko-italské obchodní a průmyslové komory.

Et Cetera je projektem, který již od svého prvopočátku vybočuje z početných “kolektivních” výstav a vytváří si rok co rok vlastní osobitý přístup s cílem objevit to nejlepší, co nabízí soudobá česká umělecká tvorba a podpořit mladé začínající české umělce.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž velké výstavy Et Cetera: fotografie