Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž velké výstavy Akta erotika

1. 7.-4. 9. / Galerie ABF / Fotografie

Do 4.9.2016 bude v Galerii Nadace ABF, Václavské náměstí 31, Praha 1, přístupná zajímavá, krásná a rozsáhlá fotografická výstava Akta erotika.

Galerie M54, jako jeden ze sponzorů Českého centra fotografie Vás zve na rozsáhlou výstavu AKTA EROTIKA, která proběhne v letních měsících na Václavském náměstí v Praze.

Pro letní sezónu připravilo České centrum fotografie rozsáhlou výstavu AKTA EROTIKA, která obsahuje téměř 400 jednotlivých exponátů. Projekt představuje reprezentativní výběr z české a slovenské fotografie od téměř 180 autorů. Výstava je koncipována z několika úhlů pohledů, ukazuje proměny a vnímání tohoto fotografického žánru v průběhu času, od vzniku tohoto média až po současnost. Dalším okruhem je odborný pohled, kde je zpracováno užití fotografie v tisku, reklamě a průniky s ostatními disciplínami výtvarného umění. Samostatnou kapitolou jsou tzv. „kabinety“. V oddělených prostorách Kabinetu erotiky, mládeži nepřístupných, jsou prezentovány snímky na hranici vnímání tohoto žánru.

Součástí výstavy je téměř 50 doprovodných programů; workshopy, přednášky, setkání s fotografy a akce s mírně erotickým obsahem.

K výstavě je vydán katalog a proběhne několik křtů publikací, včetně Mužského aktu ve fotografii.

ORGANIZÁTOR:

České centrum fotografie vzniklo v roce 1995 jako první soukromá instituce v České republice, prezentující českou uměleckou fotografii. Vedle výstavní činnosti ČCF realizuje prodej uměleckých fotografií, vydává knižní monografie, katalogy a autorská portfolia, pravidelně se účastní tuzemských i mezinárodních fotografických veletrhů. Exkluzivně reprezentuje několik českých autorů jako např. Františka Dostála či Petra Helbicha. Objevuje pro veřejnost jména zapomenutých autorů, dává prostor začínajícím fotografům, pečuje o záchranu fotografií a negativů.

PARTNEŘI:

Galerie M54, Galerie ABF, Foto Škoda, Časopis FOTO, FOMA, Transfer Energy, Pánské obleky BANDI, Barvy a laky Hostivař, Vinařství Herzán, HALLA, Českavárna, Fitness Kotva, Prague Pride

České centrum fotografie, o.p.s.
www.aktaerotika.eu

www.ccfprague.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž velké výstavy Akta erotika