Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž velké přehlídky POKOJE 2022

Pouze do 20. 11. 2022 je v Hrzánském paláci, Celetná 12, Praha 1, přístupná velká skupinová výstava festivalu POKOJE 2022.

Architektura, volné umění a design pod jednou střechou – to je výstava mladého umění Pokoje. Přehlídka tvorby studentů vysokých uměleckých škol z celé České republiky každoročně oživuje domy v centru Prahy, pro jejichž prostory vytvářejí účastníci vždy vlastní specifické umělecké projekty. Pokoje jsou zároveň jedinečným celorepublikovým setkáním, které iniciuje výměnu myšlenek i přístupů začínajících umělců. Pořadatelem akce je Containall o.p.s. Containall je obecně prospěšná společnost, která provozuje dvě sezónní kulturní centra: Stalin na Letné a Containall vytvořený z přepravního kontejneru umístěného v parku Stromovka. Sezónní aktivity Containall o.p.s. i jednorázové výstavy jako Pokoje rozšiřují od roku 2013 kulturní nabídku v hlavním městě.

Novinkou letošního ročníku je navázání spolupráce se zahraničními školami, tudíž se přehlídky tento rok zúčastní i studenti a studentky z Maďarské univerzity výtvarného umění, z Akademie výtvarných umění ve Varšavě, z Akademie umění v Banské Bystrici a z Bard College v Berlíně

Více informací o výstavě a programu na webových stránkách www.prehlidkapokoje.cz.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž velké přehlídky POKOJE 2022