Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Vanessa German: The Blacks: vizuální rituál boje s úzkostí

Do 11.1.2018 bude v Galerii Nativ, Bělohorská 92, Praha 6, přístupná zajímavá výstava Vanessy German: The Blacks: vizuální rituál boje s úzkostí. Otevřeno je od pondělí do čtvrtka mezi 13:00 a 18:00.

Na projektu THE BLACKS začala autorka pracovat v létě 2014, když byl Eric Garner udušen při zatýkání důstojníky NYPD. Vanessa German velmi silně vnímá pocity svých přátel a vrstevníků, kteří prožívají úzkosti, smutek a zoufalství díky neustálým hrozbám ve společnosti. V láskyplné a citlivé reakci na tento zakořeněný strach si German začala zvát přátele k sobě domů a vytvářet zde záměrně klidné a pozitivní prostředí. Tam se aktéři jejích performancí měli možnost proměnit v superhrdinské verze sebe samých. Samotné fotografování série je rituálem boje s trápením a druhem performativního vyjádření, které svou barevností stylu a vizuální pompézností vyjadřuje odpor proti úzkostem a dalším strachům a působí jako balzám v opozici k rozbitým místům a dějištím.

Vanessa German je vizuální umělkyně působící v komunitě Homewood v Pittsburghu. Homewood je hnací silou její práce a formuje její konceptuální i sochařskou tvorbu. German v komunitě z pohledu umělkyně zkoumá sílu umění a lásky jako transformačních sil v dynamickém kulturním ekosystému společenství. Založila a vede místní umělecké iniciativy pro děti Love Front Porch a ARThouse. Její práce jsou zastoupeny ve veřejných i soukromých sbírkách a vystavovány po celých Spojených státech amerických. Vanessu German zastupuje newyorská Pavel Zoubek Gallery.

Projekt vznikl za podpory programu malých grantů Velvyslanectví USA v Praze, Městské části Praha 6, Univerzity Karlovy v Praze a společnosti ŠMÍRA – PRINT ENTERPRISES. Partnery projektu jsou pivo Aurosa a Galerie pod schody.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Vanessa German: The Blacks: vizuální rituál boje s úzkostí