Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Václava Zouplnová – obrazy, Zdeněk Řípa – kaligrafie

Do 21. 4. 2022 bude ve Výstavní síni Antonína Navrátila, Nové sdružení, Husinecká 8, Praha 3, přístupná zajímavá výstava obrazů Václavy Zouplnové a kaligrafií Zdeňka Řípy. Otevřeno Út – Čt 15 – 18.

Václava Zouplnová (1950)

je členem profesionální skupiny Nové sdružení pražských umělců, založené v roce 1992 malířem Jiřím Načeradským.

Smyslem její malířské tvorby je vyjádření intuitivní reakce na dění kolem sebe a odpověď na věčnou otázku existence člověka.

Vystavuje pravidelně v ČR i v Německu. 

Ing. Zdeněk Řípa

Narodil se 18.8.1947 v Jičíně, žije a pracuje v Praze.

Celý život osciloval mezi dvěma zálibami, cizími jazyky a výtvarnou tvorbou – vyučen soukromě keramikem. Vzhledem k životním událostem, nemohl se plně věnovat ani jedné zálibě (keramice se věnoval po pracovní době), až po převratu se začal více zajímat o čínský jazyk – který později uplatnil ve své firmě. Po odchodu do důchodu začal uplatňovat své laické znalosti v oblasti jazykové a začal tvořit v oblasti kaligrafie, a to v oblasti čínského malého pečetního písma. Nyní se zajímá také o jazyk farsi (perština), který využívá s malými změnami arabské písmo.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Václava Zouplnová – obrazy, Zdeněk Řípa – kaligrafie