Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Václav Zapadlík: Benzínové opojení

Do 28.4.2016 bude ve výstavní síni Mánes, Masarykovo nábřeží 250, Praha 1, přístupná velká výstava Václava Zapadlíka: Benzínové opojení.

Motto výstavy: „Svět je plný klenotů, ale ty co taky vrčej, ty jsou ty nejkrásnější.“ Václav Zapadlík
Výstava obrazů jednoho z nejznámějších malířů automobilových veteránů doplněná skutečnými historickými automobily. Jeho fotorealistické obrazy jsou známé po celém světě, zejména pak v Německu, ve Francii, v Anglii ale nejvíce v USA, kde má v několika muzeích stálé expozice.

K vidění zde bude kromě 90 reprodukcí obrazů i automobil Bugatti 13, Walter Junior patřící Václavu Zapadlíkovi a francouzský vůz Sima zrekonstruovaný podle Zapadlíkových technických výkresů. Návštěvníci zde také uvidí jeho výtvarné návrhy poštovních známek, kterých od roku 2012 vydala Česká pošta už 23 a další archiválie týkající se historických automobilů i jeho samého. Výstava má za cíl nastínit umělecký profil a všestrannost Václava Zapadlíka, jenž je bez jakékoli nadsázky, dodnes pokládán za největšího mistra v kresbě a malbě historických automobilů.

http://www.benzinoveopojeni.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Václav Zapadlík: Benzínové opojení