Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Václav Sojka: Duše krajiny

Do 14.7.2019 bude v Kostele Panny Marie Vítězné a svatého Antonína Paduánského, Karmelitská 9, Praha 1, přístupná krásná a zajímavá výstava fotografií Václava Sojky: Duše krajiny.

O otisku našeho vědomí i nevědomí v krajině a přírodě kolem nás. O krajinách, které máme v duši. O vnímání.
*******************************************
„Člověk dnes vůbec nepotřebuje vystupovat do výšek, ba ani chodit po schodech nemusí. Jak na to reaguje? Vezme si do hlavy, že bude chodit po horách a lézt po skalních stěnách.“ (V. Frankl, 1905-1997)
********************************************
Václav Sojka – Fotograf přírody, lezec, ornitolog. Žije v Chřibské, pracuje na Správě Národního parku Českosaské Švýcarsko. Fotografuje zdejší krajinu, objevuje její duši,pomáhá ji chránit a vypráví o ní slovem i obrazem.

Člověk v dialogu 2019: Hledání smyslu. Vždycky se někde něco zamotá. Přesto víme, že se nám v mnohém podařilo nalézt to, co dávalo smysl našemu životu, naší práci nebo dokonce našemu utrpení. Jde o to, co život očekává od člověka, a ne naopak.
****************************
www.pragjesu.cz/clovek-v-dialoguFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Václav Sojka: Duše krajiny