Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Václav Šilha – Na vlnách fotografie

17. 1.-25. 2. / Czech Photo Centre / Fotografie

Do 25.2.2018 bude v Czech Photo Centre, Na Zlatě 1 (vchod ze Seydlerovy ulice), přímo u metra Nové Butovice na Praze 5, přístupná zajímavá a krásná výstava Václava Šilhy – Na vlnách fotografie. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Výstava fotografií Václava Šilhy představuje na první pohled dva nesourodé světy. Barevný svět mizejících kultur a tradic v kontrastu s černobílými fotografiemi zachycujícími krásu nejjižnějšího kontinentu naší planety. Pro ty z vás, kteří Václava Šilhu znají především jako fotografa přírody, může být tento výběr možná překvapivý.

Naše planeta je ale komplexní celek, ve kterém se mísí nejrůznější formy života a vše spolu úzce souvisí.

Na vlnách fotografie se tak ocitnul především sám autor, který po letech toulek za snímky zvířat dospěl k poznání, že za pozornost jeho hledáčku stojí i další živočišný druh, o kterém věříme, že si v rámci naší planety stojí nejvýše.

Dokladem je soubor fotografií zachycující mizející domorodé kultury Asie, Afriky nebo Jižní Ameriky.

Proti nim pak stojí černobílé snímky Antarktidy – kontinentu jehož hrdý a nedostupný chlad je pro člověka stále ještě výzvou. I v této části světa ale může dojít rychle ke změnám. A třeba k nim dojde ve vlnách stejně vysokých, které Václava Šilhu v uplynulých letech při plavbách do této divoké části světa provázely.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Václav Šilha – Na vlnách fotografie