Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Václav Jan Staněk (1907–1983): Knihy přírody

6. 10.-28. 10. / Ex Post / Fotografie

Do 28.10.2016 bude v galerii Ex post, Příčná 1, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Václav Jan Staněk (1907–1983): Knihy přírody.

Výstava Knihy přírody je nahlédnutím do rozsáhlého fotografického díla zoologa, mykologa, fotografa a filmaře Václava Staňka (1907–1983). Staněk uveřejňoval fotografie od 30. let minulého století. Na počátku následujícího desetiletí vyšly první z jeho objemných populárně-vědeckých fotografických publikací. Pečlivost vědce zprostředkovávajícího poznání přírody a jejích živých obyvatel se v nich potkává s na tu dobu ojedinělým způsobem záznamu a s velkými estetickými nároky na obraz. Právě z těchto knih čerpali kurátoři výstavy v rámci letošního Fotograf Festivalu. Hostem výstavy se stala fotografka Johana Pošová (1985).

Kurátoři: Jiří Ptáček, Jiří ThýnFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Václav Jan Staněk (1907–1983): Knihy přírody