Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž v novém ateliéru Joe Muczky Jr.

24.11.2015 se konala vernisáž v novém ateliéru Joe Muczky Jr. na Praze 1.

Joe Muczka Jr. (* 20. února 1971 v Opavě) je malíř česko-německého původu. Je známý svými zářivými barvami a expresivně výrazným stylem. Mezi jeho nejčastější motivy patří příroda a harmonické pouto mezi člověkem a světem okolo. Malování se věnuje již od svého dětství (ve třech letech vyhrál výtvarnou soutěž). Když chtěl v roce 1984 studovat vysokou školu, nebylo mu to umožněno s ohledem na jeho německou národnost. Věnoval se proto studiu kuchařství. Roku 1989 vycestoval s rodinou do Německa, kde se po osmi letech tamního pobytu rozhodl věnovat malířství. Zakoupil proto štětec a barvy a začal v ulicích Heilbronnu kreslit. Od té doby se tomuto kumštu věnuje nadále. Ve své tvorbě se nechává inspirovat přírodou a jeho obrazy často vyjadřují pozitivní vztah mezi vlastnostmi člověka a ryzostí přírody. Na vernisáži proběhl též mistrův body painting.

www.joemuczka.cz

www.aurogenio-art.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž v novém ateliéru Joe Muczky Jr.