Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Trevor Paglen – How Deep is the Ocean, How High is the Sky

5. 10.-4. 11. / Fotograf Gallery /

Do 4.11.2017 bude v nově přestěhované Fotograf Gallery, Jungmannova 7, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Trevora Paglena – How Deep is the Ocean, How High is the Sky.

Sólová výstava amerického umělce Trevora Paglena, pohybujícího se v médiích fotografie a filmu, s hlavními tématy týkajícími se hromadného sledování, globálního sběru osobních dat či etiky válečných konfliktů dálkově řízených drony.

Výstava pojmenovaná podle populární písně Irvinga Berlina z roku 1932, roku tak často srovnávaného s rokem 2016, propojuje postupy Trevora Paglena coby fotografa, esejisty a aktivisty, který se nepřestává snažit odhalit skrytou strukturu politického klimatu společnosti masového sledování. Jeho práce nás pomocí téměř romantických, impresionistických vyobrazení provádí místy, která zdánlivě postrádají jakýkoli význam, ve skutečnosti však skrývají utajené radary, datová úložiště, podmořské mezikontinentální internetové spojení atd. Stěny pokryté dlouhým seznamem kódových názvů používaných americkými bezpečnostními agenturami, které představují tajné jednotky, programy a oddělení, jsou zastíněny neviditelným cloudem zabezpečené sítě Tor na pozadí rozmlžených snímků zachycovaných drony. Dohromady tvoří, Paglenovými slovy, vertikální geografii, osu protínající Zemi a její atmosféru, která klade důraz na všudypřítomnost zařízení, jež měla učinit život lepším, což se ale nakonec stalo za vysokou cenu ztráty našeho soukromí.

Kurátor: Jen Kratochvil

Výstava je součástí Fotograf festivalu:

In The SkyFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Trevor Paglen – How Deep is the Ocean, How High is the Sky