Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž tradiční výstavy Pel-mel XX.

2. 9.-27. 9. / Cafe Kamzík / Fotografie

Do 27.9.2020 bude v Café Kamzík, Hrzánská pasáž, Kamzíkova 8 (vstup též z Celetné), přístupná zajímavá skupinová tradiční výstava Pel-mel XX.

Café Kamzík uvádí již XX. ročník výstavy PELMEL, společnou výstavu umělců, výtvarníků, fotografů a přátel Galerie – Café Kamzík. Historie PELMEL sahá až do let devadesátých, kdy Pepa Munzar, zvaný Mungo v roce 1994 otvírá nový bar, Galerie Kamzík… U zrodu PELMEL stojí fotograf Vladimír Gdovín a výtvarník Jaroslav Pejčoch. Spolu s textařem, skladatelem a gurmetem kritikem Vladimírem Poštulkou tvořili jádro, které provázelo a spoluvytvářelo následující ročníky PELMEL a celého kulturního dění v Kamzíkovi. Celkem je vystaveno 38 děl od 27 autorů z nichž víc než polovina zde vystavuje poprvé. Letošní ročník je tedy nejvíc obsazený co do počtu děl tak do počtu autorů. A že se skutečně jedná o PELMEL svědčí skutečnost, že díla jsou vystavena na téměř všech plochách co jich u Kamzíka je. Nejmenší dílo má rozměr 20×20 cm a největší pak více než 1,5 metru čtverečního. Výstava je prodejní. Soupis děl je k dispozici na přání v Galerii nebo na adrese fotograf.cz@seznam.cz

Náš příběh – (galerie)Café Kamzík
Na jaře v roce 1994 zde otevřel Pepa Munzar, řečený Mungo, nový bar – Galerie Kamzík. Toto místo si neobyčejně rychle získalo značnou proslulost. Mungo byl totiž obdařen velice vzácným darem, dokázal mezi sebou provázat lidi, kteří by se v normálním světě míjeli. Rušno bylo na vernisážích autorských výstav, posedávalo a popíjelo se jak v pasáži, tak i v uličce před vchodem. A hrála muzika. Mnozí hosté v družné zábavě setrvali až do rozbřesku. Od té doby se mnoho změnilo. I Mungo obhlíží svůj milovaný lokál již jen z obrazu na zdi. Duch Galerie – Mona Lisa s kamzičími rohy – je však nesmrtelný.

O nás

https://www.facebook.com/cafekamzik/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž tradiční výstavy Pel-mel XX.