Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Toyen: Sochařské portréty

Do 31.10.2019 bude v Galerii „Toyen“ v přízemí Informačního centra MČ Praha 3, Milešovská 1, Praha 3 (přímo na Náměstí Jiřího z Poděbrad), přístupná výstava Toyen: Sochařské portréty.

Toyen (21.9.1902 Praha – 9.11.1980 Paříž) – česko-francouzská malířka, představitelka surrealismu, členka Uměleckého svazu Devětsil.

Spolek sochařů pravidelně pořádá soutěž o sochařské portréty důležitých osobností, které se významným způsobem zapsaly do našich i světových dějin. Hlavním cílem této soutěže je vybrat a ocenit nejzdařilejší portréty, o jejichž realizaci a umístění projevují zájem veřejné instituce i soukromé osoby. V minulých letech již ze soutěže vzešlo několik kvalitních realizovaných portrétů – např. portrét prezidenta Václava Havla, Karla III. Schwarzenberga, Prof. Antonína Holého, Prof. Otty Wichterle a dalších. Soutěžní portréty jsou prezentovány na výstavách.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Toyen: Sochařské portréty