Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tora Urup: Themes and variations

Do 22.11.2015 bude v Galerii Kuzebauch, Říčanova 19, Praha 6 (tram Říčanova a pak cca 500 m), přístupná zajímavá sklářská výstava Tory Urup: Themes and variations.

Dánská designérka Tora Urup na výstavě Themes and Variations ukazuje své úvahy o prostoru a skle. Uvažuje nad tím, co je vnitřní a vnější, jak vzniká prostor, co ho ohraničuje. „Co dokáže udělat jedna malá změna?“ ptá se při práci s objekty a materiálem. Výsledky jejího vrstevnatého bádání vystavuje pražská galerie Kuzebauch.

Název výstavy odkazuje k hudební instrumentální formě- – variaci, jejímž základem je opakování jednoho tématu v různých obměnách.

Sklářské dílo dánské designérky Tory Urup cíleně omezuje své hluboké soustředění na téma nádoby – zvláště mísy.

Mísa je zbavena užitné funkce a vystavena mimo své domácí prostředí.

„Mísa, která člověka provází v jeho každodenním životě od dávných časů, se v galerii stává objektem, který v nás otevírá citovou a myšlenkovou skulinu umožňující další hloubání,“ vidí potenciál výstavy kurátorka Anna Špuláková Beránková.

Urup citlivě pracuje s jedinečnými vlastnostmi materiálu –‎ absolutní čirost skloviny nechává vyniknout kvalitě . zpracování.

Při práci se sklem, jeho povrchem a barevností využívá téměř malířských prostředků.

Galerie sídlící na pražské adrese Říčanova 19 je otevřena od 12 do 22 hodin ve všední dny, nebo po domluvě. Vstup do galerie je volný. Prostor galerie je provázaný s kavárnou Café 8, kde pro změnu nabízejí misky plněné polévkou či lahodnými domácími sušenkami.

Text: Tereza LiškováFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tora Urup: Themes and variations