Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Vrana: Newborn (se křtem knihy)

Do 27. 11. 2021 bude v Beseder Gallery, Drahobejlova 15, Praha 9 (vstup z Lihovarská 12), přístupná velmi zajímavá výstava Tomáše Vrany: Newborn.

Na vernisáži v galerii Beseder byla pokřtěna kniha fotografií NewBorn a v průběhu večera zahráli Frankie & The Deadbeats.
Všechny vystavené fotografie mají své alternativní varianty, které je možné pomocí chytrého telefonu nebo tabletu sledovat rozpohybované.
Stačí si stáhnout aplikaci Artivive pomocí QR kódu na výstavě a zařízení se zapnutou aplikací na fotografie namířit.

Tomáš Vrana se narodil v roce 1986 v Praze. Vystudoval Akademii výtvarných umění a jeho práce je součástí sbírek Uměleckoprůmyslového musea i sbírek soukromých. Vrana vytváří fotografické série kombinující prvky portrétu a zátiší a za své fotografie získává pravidelně mezinárodní ocenění. Pro jeho tvorbu je charakteristická práce s výraznými barvami a kontrast pořádku s nepořádkem ať už ve stavu věcí nebo mysli.

Vranova nejnovější práce – fotografická trilogie NewBorn – jde v tomto ohledu ještě hlouběji. Jedná se o sérii dvacetičtyř fotografií rozdělených do tří částí – Breakfast, The Trip a Enlightenment. Na výstavě v galerii Beseder bude vystaveno čtrnáct z celkových dvacetičtyř fotografií.
„Fotografiemi jsem se pokusil odvyprávět příběh o životním zvratu. Je to příběh o apatii a nechuti začít něco nového, o náhlé změně, která může v mysli nastat, o cestě za snem nebo za lepším já a o jeho nalezení a smíření se se sebou na fyzické i psychické úrovni. Je to příběh o znovuzrození.“

Hlavní postavu v tomto fotografickém příběhu ztvárnila makeup artistka, vizuální umělkyně, modelka a portrétní fotografka Kateřina Koki Mlejnková 
Je zároveň autorkou kreativního makeupu napříč celou fotografickou sérií. Její nápady, originální pohled na věc a schopnost měnit svůj vzhled jako chameleon vtiskly celému projektu jedinečný charakter.

tomasvrana.co

www.besedergallery.artFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Vrana: Newborn (se křtem knihy)