Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Vavřík: Say what again

16. 12.-2. 2. / Klubovna 2.patro / Malba

Do 2. 2. 2023 bude v Klubovně 2.patro, Dlouhá 37, Praha 1, přístupná výstava obrazů a instalací Tomáše Vavříka: Say what again. Prohlédnout zdarma si ji lze vždy večer mezi 20.00 – 22.00, poté už se většinou vybírá vstupné na večerní program klubovny.

https://www.tomas-vavrik.com/

Tomáš Vavřík pochází z Veselí nad Moravou, nicméně řadu let žije v Praze. Již dávno jako student střední elektrotechnické školy zjistil, že chce být pouze výtvarníkem a designérem – a tak zároveň navštěvoval brněnskou ZUŠ Jaroslava Kvapila.

V roce 1992 se ukázalo, že se rozhodl správně: jeho samostatná výstava v Galerii BB Praha měla velký úspěch. Z mnoha jeho výstav od té doby patřila k nejúspěšnějším výstava v galerii Ertebaelgen v Dánsku (1996). Jeho obrazy se objevují ve veřejných i soukromých sbírkách prakticky po celém světě, velký obdiv si zaslouží  mj. jejich umístění v galerii Microsoftu v Seattlu. V roce 1998 byl pozván, aby strávil rok v Indii, kde maloval nástěnné malby v sídle rodiny Oswalů, jedné z deseti nejbohatších rodin Indie.

V současnosti je uměleckým ředitelem mezinárodní reklamní agentury, nadále pracuje jako malíř a ilustrátor a věnuje se také animaci, sochařství a řezbářství.

https://www.tomas-vavrik.com/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Vavřík: Say what again