Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Vavříček _ STROP

Do 8.6.2017 bude v klubu Korpus., Husitská 23, Praha 3, přístupná výstava Tomáše Vavříčka _ STROP.

Vernisáž první výstavy a představení programu umělecké strany STROP _ Strana transcendentální rovnocenné občanské povinnosti proběhla 26.5.2017.

Neotřelá akce na pomezí vernisáže, tiskové konference a happeningu se uskutečnila v rámci prvního ročníku projektu Gallery weekend, který chce rozšířit povědomí o předních pražských galeriích mezi nezainteresovanou veřejnost. Analogicky k tomuto cíli, chce umělecká strana STROP zasadit kořeny svého stanoviska do širokého pole společnosti a to bez očekávatelných heslovitých proklamací a univerzálních cílů. Chce se stát autentickou recenzí dnešní doby a aktivně reagovat na nastalou situaci.

Tomáš Vavříček (*1985), je absolvent pražské AVU, dlouhodobě se zabývající světelnými instalacemi a projekcemi, které jsou promítnutím jeho myšlenkových pochodů v přímém slova smyslu. Jeho výtvarný jazyk je precizní, avšak i zcela univerzální a interpretovatelný v pluralitě rovin dnešní reality.
„V rámci výstavy STROP navazuje na předešlé práce inspirované knihou Karla Čapka Továrna na Absolutno. Ve svých videích abstrahuje změť jím absorbovaných pojmů do virtuální, vlastní symboliky a tím je odprošťuje od kauzálních nánosů, obdobně jako karburátor v knize vyprostil absolutno z jeho materiální podoby. Následně je projektuje díky 3D instalaci zpět do reálného prostoru. Zlaté sítotisky, svou estetikou připomínající oltářní, náboženskou relikvii, jsou potom výňatky a koncentrací tohoto toku do zástupného kódu.“ – Alexandra Karpuchina

Členové vedení strany _

Tomáš Vavříček – Čestný předseda strany
Alexandra Nikolajevna Střecha – Předsedkyně strany
Petr Hájek – 1. Místopředseda strany a tiskový mluvčí
Adam Stanko – 2. Místopředseda strany a expert pro veřejnou správu
Milu Stanko Kafková – 3. Místopředsedkyně strany a expert pro rozvoj ekonomiky a podnikatelského prostředí
Milan Fatty M – 4. Místopředseda strany a expert na styk s veřejností
Žaneta Švidroňová – Členka předsednictva
Martin Böhm – Člen předsednictva a tajemník stranyFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Vavříček _ STROP