Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Třeštík: “Bradu trošku níž”

Do 25.1.2020 bude ve Vnitroblocku, Tusarova 31, Praha 7, přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Tomáše Třeštíka: “Bradu trošku níž”

Pokud jste se někdy objevili před objektivem fotografa Tomáše Třeštíka, pravděpodobně jste zaslechli větu “Dej tu bradu trochu níž!” To je totiž věta nebo spíše pokyn, který Tomáš používá téměř na každém focení.

Ve Vnitroblocku probíhá výstava jeho děl z posledních několika let. Více než polovina byla focená pro Reportér magazín, část je vystavena úplně poprvé. Nejedná se o fashion fotografie ani přestylizované reklamní fotky, ale o klasické portréty. Portréty lidí v jejich přirozeném prostředí, portréty osobností, tak, jak je Tomáš Třeštík vidí a jak je má rád.

Přijďte se podívat na české a slovenské osobnosti tak, jak jste je možná ještě neviděli.

Tomáš Třeštík
Narodil se v roce 1978 v Praze. Je synem dokumentaristky Heleny Třeštíkové a architekta Michaela Třeštíka.
Po gymnáziu vystudoval obor fotografie na FAMU.
Před jeho fotoaparátem pózovalo mnoho známých osobností české i světové umělecké scény.
Mezi Pražany je znám také sérií sedmi portrétů letenských bezdomovců, vystavených v galerii Artwall, kteří kvůli policejnímu zásahu ztratili svoje útočiště a byli nuceni po řadě let opustit svoje „domovy“.
Kromě street fotografie se Tomáš věnuje i reklamní fotografii, kde se podílí na velkých kampaních. Fotí také pro časopisy.
V neposlední řadě jej zajisté všichni znáte díky jeho sérii „balkónovek”. V prvním patře domu v Kostelní ulici, kde Tomáš Třeštík bydlí, vzniklo, za zhruba devět let, přes dva tisíce fotografických portrétů.
Na sociálních sítích je velmi aktivní a společně s manželkou, spisovatelkou Radkou Třeštíkovou, sdílí momenty a postřehy ze svého soukromého i pracovního života.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Třeštík: “Bradu trošku níž”