Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Tichý : Pevnost

18. 2.-19. 3. / The Chemistry Gallery / Malba

Do 19.3.2016 bude v The Chemistry Gallery, Bubenská 1, Praha 7 (vstup od Vltavy), přístupná výstava Tomáše Tichého : Pevnost.

Výstava Tomáše Tichého Pevnost představuje nejnovější tvorbu absolventa pražské AVU z roku 2011. Tento malíř ve své tvorbě reflektuje současné společenské jevy (nekonečný ekonomický růst, selfie kultura, postmoderní konzumerismus) a přetavuje je do výstižné umělecké zkratky. Ve své tvorbě je inspirován sociologickými studiemi popisujícími globální civilizační procesy, které ve svém díle rozvedl například polsko-britský sociolog Zygmunt Baumann. Jeho úvahy používá Tichý jako neviditelný rámec obrazů projevující se atmosférou, výběrem lokací či zasazením dezorientovaných sebestředných figur. Tomáš je letošní finalista renomované londýnské malířské soutěže The Threadneedle Prize a je finalistou této soutěže také z roku 2014.

Výstava je součástí letošního UAMO Festivalu, jehož finále proběhne na konci dubna v Mnichově a jehož se kromě The Chemistry Gallery v tomto roce účastní galerie z Atén, Sofie, Vídně, Berlína, Zürichu, Mexico City či Amsterdamu (www.uamo.info).

Hudba na vernisáži: Sonority (DJ set)Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Tichý : Pevnost