Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Spevák – Posedlost identitou

13. 2.-3. 3. / Galerie Peron / Malba

Do 3.3.2020 bude v Galerii Peron, U Lužického semináře 12, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava a hustá výstava obrazů Tomáše Speváka: Posedlost identitou.

Tomáš Spevák ve svých nových obrazech nesoustřeďuje pouze na perfeknost malby samotné, ale snaží se proniknout k podstatě jim zobrazovaných postav a odhalit jejich identitu, která se v průběhu času často postupně vytratila. Současně se snaží toto vytrácení identity různými způsoby interpretovat přímo v obraze.

….

Tomáš Spevák (nar. 1983) studoval nejprve na Střední umělecko-průmyslové škole v Praze a poté úspěšně pokračoval na Fakultě výtvarných umění v Brně v ateliéru T. Lahody. Na své někdejší působiště v Praze se poté v roce 2011 vrátil jako vyučující kresby a malby.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Spevák – Posedlost identitou