Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Skála – Odbarvený průvodce

5. 2.-4. 3. / Jan Čejka Gallery / Kresba

Do 4.3.2020 bude v Jan Čejka Gallery v objektu Hybernská 4, Praha 1 (vzadu v průjezdu a doleva), přístupná velmi zajímavá výstava Tomáše Skály – Odbarvený průvodce.

Tomáš Skála (*1987) je malířem, kreslířem, sochařem, grafikem, experimentujícím samoukem, a také zdařilým vypravěčem. Jeho díla jsou plná vizuálních příběhů, které jsou líčeny bohatostí psaného textu. Jsou to příběhy mnoha alegorií a historických momentů. Tomáš je tu průvodcem. Provádí nás od žánru k žánru a otevírá nejedny dveře vlastního imaginativního světa. Jaký je to svět? Někdy je čistě fantazijní, jindy vzpomíná, a pak také věští, to když díla nesou znaky sci-fi. Každopádně je to svět odbarvený – upřimný a skromný, jako je Tomáš sám a jeho technika.

Tomáš Skála vystavuje poměrně ojediněle. Nicméně má za sebou např. výstavu Ministerstvo vnitra v pražském studiu PRÁM (s Vojtěchem Kissem, 2017), který spoluzaložil, kolektivní výstavu Masa v pražské The Chemistry Gallery (2015), dvě výstavy v ještě staré Trafo Gallery – Prolínání (s Antonínem F. Skálou, 2012) a Lov (kolektivní, 2013) či účast na festivalu Sculpture Now v Nosticově paláci (2012). Samostatně se pak představil v rámci výstav: Shell v pražské Galerii Vzájemnost (2015), Troud berana v pražské Karton Gallery (2014) a Foxy Thriller v Kaffistofa Gallery v Reykjavíku na Islandu (2011). Stojí rovněž za několika sochařskými veřejnými realizacemi. Dvě najdeme ve Voďnanech a třetí v Dolních Břežanech a zároveň je autorem trofejí filmového festivalu Jeden svět z roku 2018.

Tomáš Skála vystudoval pražskou Akademii výtvarných umění, kde navštěvoval školu Jaroslava Róny (2007-2013) a v roce 2011 absolvoval stáž na Islandské Akademii umění (Listahaskoli Íslands) v Reykjavíku.

www.jancejkagallery.com

….

Všechny fotky z výstavy: Miroslav KrupičkaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Skála – Odbarvený průvodce