Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Roubal: Layers

Do 28.7.2018 bude v kulturním prostoru Holešovická šachta, Na Šachtě 3, Praha 7, vstup je z ulice Bubenská 14, přístupná velmi zajímavá výstava Tomáše Roubala: Layers.

Tomáš Roubal je kreslíř, malíř a především sochař, který ve své tvorbě kriticky reaguje na aktuální témata a problémy dnešního světa. S výjimečným citem pro materiál vytváří díla která – někdy rafinovaně, jindy zcela explicitně – vyjadřují kombinaci frustrace nad neschopností naší společnosti vypořádat se s vlastními nešvary a černého humoru, který se někdy zdá být jedinou obranou, jež nám zbývá.
Výstava Layers představuje nová díla, která jsou satirickou reakcí na situaci dnešní mladé generace ocitající se v nelehké pozici, kdy se navzdory své upřímné snaze musí vyrovnat s nedosažitelností některých klasických “met” dospělosti, jako je například financování vlastního bydlení.
Jako host se na výstavě představí Juraj Rattaj (SK), se kterým v minulosti Roubal již spolupracoval. Oba autoři sdílí stejné rukodělné nadání a cit pro prostorovou instalaci, stejně tak jako potřebu kriticky komentovat aktuální společenskou situaci v lokálním kontextu, kterého jsou sami bezprostředními aktéry.

Kurátorka: Veronika ČechováFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Roubal: Layers