Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Pilař – Nápory Svět(l)a

Do 15.10.2016 bude v nově otevřené galerii Troba, Velehradská 24, Praha 3, přístupná výstava obrazů Tomáše Pilaře – Nápory Svět(l)a.

Tomáš Pilař (1979) studoval malířství na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, v ateliéru vedeném Stanislavem Divišem, začátky jeho studia jsou však spojeny ještě s působením Pavla Nešlehy, rovněž i ve smyslu umělcova směřování. Od počátku Pilařovy tvůrčí dráhy, započaté už i jeho studiem, bylo zřejmé, že umělcův zájem se stále více zaměřuje k možnostem malby, ne k příběhům a tématům, které obraz mohou podmiňovat, ale k prostředkům, z nichž příběh, pokud se náhle zjeví, vyrůstá z prostředků, které umělec užívá a jejichž možnosti promýšlí.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Pilař – Nápory Svět(l)a