Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Motal: Teenage Traum Remaster

Do 23. 11. 2021 můžete v uměleckém knihkupectví Page Five, Veverkova 5, Praha 7, zhlédnout zajímavou výstavu Tomáše Motala: Teenage Traum Remaster.

Fenomén remaků, remasterů, reimaginací je populární především ve filmovém a videoherním světě. Tomáš Motal se rozhodl tento přístup popkulturního světa, který mu je velmi blízky, aplikovat na svou tvorbu. Ponořil se do bádání ve svých denících, skicách a zápiscích z období studií na vysoké škole a podprobil své tehdejší myšlenky, práce a nápady revizi. Přepracováním svých starých prací současným pohledem, mu nešlo jen o to aktualizovat jich po vizuální stránce ale díky tomuto retroaktivnímu přístupu, Tomáš podstoupil sebeočistní psychologický a terapeutický proces, kdy se vypořádal se starými emocemi jejich znovuprožitím skrze remaster.
🧨K výstavě vznikne i série prodejních printů 🧨
 
Tomáš Motal
Narozen roku 1987 v Olomouci. Vystudovaný umělecký řezbář na Střední škole řezbářské v Tovačově. Absolvent Ateliéru malby Fakulty umění v Ostravě. Paranoidní schizofrenik s řídkými vlasy, zanedbaným chrupem a nadváhou. Se sklonem k návykovým látkám, náchylný k emocionálním výkyvům, se silnou sociální fobií a smyslem pro nespolečenský humor. Textař a frontman kapely Schwarzprior (album IDDQD 2014), příležitostný herec (Vienna Calling 2018, Morava, krásná zem 3: Genesis 2019) a komiksový tvůrce (Komiksová Kytice 2016, Hrdelní zločiny Tišnova a okolí 2017, Midnigt in Prague 2018, TRAUM sezóna1 2019, TRAUM sezóna 2 2020). Jeho výtvarným prostředkem je komiks a z komiksové estetiky vycházející kresby a ilustrace. Tvorbu charakterizuje spletitý myšlenkový narativ, ponurá a mysteriózní atmosféra, černý humor, ironie, špína a industrial. Posedlost bizarností lidského pokolení, brakovým pojetím, ironií, body hororem a white trash estetikou. Hrdiny jsou ztroskotanci, zbloudilé charaktery bez perspektivy.
———————————————
Organizováno za podpory Ministerstva Kultury, Magistrátu hl. m. Prahy, Městské části Praha 7 a GESTOR.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Motal: Teenage Traum Remaster