Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Motal: Florenc Gotham Traum

25. 5.-30. 6. / Hidden Gallery / Ilustrace

Do 30. 6. 2021 je v zadní části podzemního vestibulu metra C Florenc (naproti bývalé prodejně tapet) přístupná v otevírací době metra ve vitrínách Hidden zajímavá výstava Tomáše Motala: Florenc Gotham Traum.

„Po celodenní šichtě u hajzlíků na Florenci znám celou místní galerku. Smrdím ještě teď, prodávám kradený tablety. Magický smrad Tě dovede na místo. Nebo se zeptáš místních feťáků, kde se dá nejlíp lupnout.” – Tomáš Motal

Undergroundová výstava undergroundových komiksů ilustrátora a člena kultovní kapely Schwarzprior Tomáše Motala odhaluje světy jeho oblíbených hrdinů z dětství a dává nám ochutnat stejnou atmosféru, která panuje i v dystopické komiksové sérii s názvem Traum, která letos vstoupila do své druhé sezóny a za kterou Tomáš v roce 2020 obdržel cenu Muriel. Traum zavádí čtenáře do světa plného brutalistní architektury, starých aut, záporáků a hlavně vyobrazení těch nejčernějších představ lidské existence.

Výstavu pořádá Hidden Gallery ve spolupráci s autorem.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Motal: Florenc Gotham Traum