Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Miro Záhořík: Imprese – monology

20. 9.-25. 10. / Galerie Gambit / Malba

Do 25.10.2018 bude v nově přestěhované Galerii Gambit, Husitská 86, Praha 3, přístupná výstava expresivních obrazů Tomáš Miro Záhořík: Imprese – monology.

Autorovo vlastní CV:

Narodil jsem se 20.2. 1963 v Trutnově.

Po studiu na Gymnáziu, ukončeném v roce 1982 maturitní zkouškou a dvouleté vojenské službě jsem byl zaměstnán v mnoha rozmanitých profesích :  pomocný stavební dělník u památkářů, topič a údržbář v zahradnictví, poštovní doručovatel, dělník v expedici pian v Petrofu, sanitář v nemocnici, lepič plakátů, prodavač ovoce a zeleniny, jevištní technik Klicperova divadla, truhlář, paspartér, izolatér střech, řidič u o.p.s. DOSIO pro imobilní občany.

Mimo svoji malířskou uměleckou činnost jsem se v roce 2001 začal profilovat v oborech sociální práce a psychosociálního poradenství. Byl jsem zaměstnán v kontaktním centru  o.s. LAXUS, které poskytuje sociální a zdravotní služby uživatelům drog, na pozici kontaktního pracovníka a poradce pro rodinné příslušníky uživatelů.  Zároveň jsem byl pracovníkem telefonické Linky důvěry. V kontaktním centru i na Lince důvěry jsem pracoval do roku 2005 a v témže roce jsem změnil zaměstnání, ve kterém jsem doposud. Pracuji na Střední škole a vyšší odborné škole aplikované kybernetiky s.r.o. v Hradci Králové jako psychosociální poradce s využíváním arteterapeutických  a artefiletických postupů a metod v poradenském a edukačním procesu. Působím jako lektor výtvarných kurzů a arteterapeutických workshopů.  Provozuji privátní poradenskou a konzultační činnost v oblasti rozvoje osobnosti s názvem CHEIRÓN ART.

http://cheironart.cz/

 

Galerie Gambit otevírá nový prostor na pražském Žižkově. Galerie patří mezi první soukromé výstavní síně vzniklé po roce 1989. Za téměř tři desetiletí uspořádala stovku výstav současných umělců – malířů a sochařů, a to nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

Stěžejními autory jsou jak ověřená jména české výtvarné scény – Bedřich Dlouhý, Karel Nepraš, Jaroslav Vožniak, Květa Pacovská, Petr Nikl, tak i umělci střední a nejmladší generace. Dramaturgie galerie se bude rovněž zaměřovat na prezentaci méně známých umělců – prvním z nich je Tomáš Miro Záhořík se souborem obrazů pod titulem Imprese – Monology.

Veškerá dosavadní výstavní činnost probíhala v různých prostorách na Praze 1 /ulice Nerudova, Mikulandská a Řetězová/. Novým působištěm galerie se stal Žižkov, kde již působí celá řada galeristů s obdobným programem.

Nové sídlo Galerie Gambit je současně kontaktním místem veletrhu současného umění ART PRAGUE, jehož vznik před 18 lety galeristka Iva Nesvadbová iniciovala.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Miro Záhořík: Imprese – monology