Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Kubík – Pop up show

27. 6.-15. 7. / Galerie Art Mozaika / Malba

Nejméně do 15. 7. 2022 bude v prostorách velkého sálu Galerie Art Mozaika, Politických vězňů 8, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a krásná prodejní výstava Tomáše Kubíka – PopUp Show. Otevřeno Út – Pá: 11.00 – 17.30.

K prodeji jsou nejen obrazy a kresby, ale za zvýhodněnou cenu i nová krásná malířská monografie Tomáše Kubíka (vydala Art Mozaika) a také limitovaná edice autorského tisku Tomáše Kubíka: Ignudo I.

Tomáš Kubík získal jako absolvent Hollarovy grafické školy a AVU u profesora Zdeňka Berana jedno z nejlepších malířských vzdělání své doby u nás i ve světě. Označení Beranovci je již jistý trademark a pojem, který označuje malířskou generaci obdařenou technickou bravurou úspěšnou v Čechách i zahraničí. Kromě Kubíka jmenujme například Jana Mikulku, Hynka Martince či Daniela Pitína. Kubíkovo dílo čerpá ze studia starých mistrů, k nimž i otevřeně odkazuje a zároveň je posouvá s jistou manýrou a eklekticismem do současného světa. Vzniká tím nesmírně podmanivé dílo, které odněkud známe ale kterému musíme zároveň znovu porozumět a nově ho interpretovat. Z ciziny takto jmenujme například fenomén Michaëla Borremanse, který dal nově ožít a mluvit dílu holandských mistrů.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Kubík – Pop up show