Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Jetela: Vanitas

26. 11.-13. 1. / The Chemistry Gallery / Malba

Do 13.1.2016 bude v The Chemistry Gallery, Bubenská 1, Praha 7 (vstup od Vltavy), přístupná výstava Tomáše Jetely: Vanitas.

Zcela nové obrazy jednoho z nejosobitějších současných malířů nejmladší generace Tomáše Jetely si pohrávají s tématem zmaru a pomíjivosti lidského života, které bylo v malířství často zpracováváno zejména pak v holandské malbě 17. století. Jetelovo malířské mistrovství a jeho pohled na toto nikdy nevyčerpané téma slibují silný vizuální zážitek.

Tomáš Jetela, absolvent AVU 2011 (ateliér Michaela Rittsteina) je držitelem ceny kritiky za mladou malbu z roku 2013. Jeden z nejtalentovanějších současných českých figurálních malířů. Jeho tvorba vizuálně navazuje na tvorbu Egona Schieleho či Oskara Kokoschky.

Hudba na vernisáži:
Kirill Astra & Olga AurorraFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Jetela: Vanitas