Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Jetela: Princesses

Do 31. 8. 2022 je v Galerii „Toyen“ v podzemí Informačního centra MČ Praha 3, Milešovská 1, Praha 3 (přímo na Náměstí Jiřího z Poděbrad), přístupná krásná a velmi zneklidňující výstava obrazů Tomáše Jetely: Princesses. Otevřeno Po – Pá 8:00 – 18:00, So 8:00 – 14:00.

Tomáš Jetela
(narozen 1. ledna 1986)
Je český malíř. V letech 2005 – 2011 studoval Akademii výtvarných umění v Praze (ateliér malířství u prof. Michaela Rittsteina, ateliér grafiky u Jiřího Lindovského). V roce 2008 byl na studijním pobytu na Universdad Complutense de Madrid ve Španělsku. V roce 2008 držitel ocenění Arte emocion, v roce 2013 vítěz Ceny kritiky za mladou malbu.
Malba propojená s kresebnou linearitou a výstřižky z knih či časopisů je východiskem jeho současného vizuálního rukopisu. Námětem jeho prací jsou lidé, respektive člověk, neboť se často jedná o solitéry. Mezi termíny, které u tohoto malíře hrají zcela zásadní roli, patří slovo výraz.
Na výstavě PRINCESSES // PRINCEZNY Tomáš Jetela představuje velkoformátová díla zachycující ženy v různých podobách a emocích.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Jetela: Princesses