Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Hrůza: Nejistý vývoj

Do 8.7.2017 bude ve Fotograf gallery, Školská 28, Praha 1, přístupná výstava Tomáše Hrůzy: Nejistý vývoj.

Tomáš Hrůza (*1979) patří k druhu „fotografů-sběračů“, jakéhosi protějšku mýtických „fotografů-lovců“. Materiál ke svým výstavám shromažďuje pozvolně, ze „zjevení“, která se k němu dostavují na cestách absolvovaných v rolích menšinově založeného turisty, bezcílného poutníka, dobrovolného nomáda či poloprofesionálního řidiče. K jeho romantismu vždy patřila sympatie k magickému a mimosmyslovému. Experimentuje proto s mentální fotografií i s dlouhodobým řízením, u kterého každý, kdo někam jel aspoň 12 hodin v kuse, potvrdí jeho velký vliv na lidské vědomí. Na výstavě Nejistý vývoj se Tomáš Hrůza zaměřil na fenomén pohybu v jeho různorodých projevech. Ve všedních reáliích nachází okamžiky, u kterých fotografický aparát a kamera mohou způsobovat závrať či hypnotický účinek. Můžeme si oprávněně pomyslet, že lidskou mysl je snadné ošálit, je však stejně tak možné, že vyhladověle a zoufale touží po tom, na co je nastavena.

Jiří Ptáček

Tomáš HrůzaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Hrůza: Nejistý vývoj