Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Hřivnáč: Jubilejní

21. 10.-1. 11. / Galerie La Femme / Kresba

Jenom do 1.11.2019 bude v Galerii La Femme, Bílkova 2, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Tomáš Hřivnáč: Jubilejní.

Výstava Tomáše Hřivnáče k jeho jubileu. Mistr suché jehly vystaví jak své grafiky na téma Flamenco (za které dostal v roce 2009 první cenu na bienále grafiky ve španělské Xativě), ale také další práce zaměřené především na ženský akt.

Tomáš Hřivnáč (1959) vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze a má za sebou celou řadu samostatných či skupinových výstav u nás i v zahraničí. Zabývá se především grafickou tvorbou, je vynikající v technice suché jehly. Za dílo Flamenco I. získal v roce 2009 první cenu na mezinárodním bienále grafiky Xàtiva ve Španělsku. Významné jsou také jeho olejomalby, akryl a keramická tvorba.

Hřivnáčovou doménou jsou ženy, které pak v aktu a většinou s neviděnými tvářemi nechává v nejrůznějších pózách s obdivuhodnou kreativitou nekonečně variovat. Důležitá je pro něj symbolika, témata často zachycují letmý okamžik, akci nebo gesto. S Galerií La Femme se zúčastnil tvůrčích pobytů v Brazílii, Andalusii, Ekvádoru, na Galapágách a ve francouzském Languedoc a Bretani.  

…….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Hřivnáč: Jubilejní