Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Honz: NOC

4. 11.-6. 12. / Galerie Via Art / Malba

Do 6.12.2019 bude v Galerii Via Art, Resslova 6, Praha 2, přístupná zajímavá a hustá výstava obrazů Tomáše Honze: NOC. Výstava je otevřena ve dnech úterý – čtvrtek 13 – 18 hod, v pátek 13 – 17 hod.

Věci, které ve dne důvěrně znáte, se po setmění mění k nepoznání. Obyčejný strom se stává pokrouceným netvorem. V temnotě smrkového lesa se ukrývají neviditelné oči. Baterka je zdrojem tajuplné záře, které ukazuje úplně nový svět.
Tenhle nový svět ukrývající se v České krajině se Tomáš Honz snaží prozkoumat klasickou malbou. Menší formáty maloval přímo venku v plenéru, větší podle studií v ateliéru. Vznikla tak série obrazů, která je nová a aktuální, ale respektuje tradici české krajinomalby.
V prosinci bude tento projekt pokračovat další částí, která ukáže, jak se Tomáš pokusil zachytit ticho a tajemství v místní krajině.

….

Tomáš Honz (*1989) vystudoval malbu na Akademii výtvarných umění v Praze. Absolvoval také půlroční stáž na Taipei University of Arts na Taiwanu a na The Art Department v USA.

V minulosti se živil jako ilustrátor ve filmovém průmyslu.

Dnes je známý pro schopnost skloubit tradiční malbu z konce 19. století se současnými tématy a moderními technologiemi. Jeho obrazy lze popsat jako citlivé a řemeslně dokonale namalované krajiny, často s tichou a tajemnou atmosférou. Své obrazy maluje pod širým nebem, tváří v tvář motivu, což podtrhuje autentičnost maleb a nabízí tak divákům silný zážitek.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Honz: NOC