Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Honz: Mýty ze starého světa

12. 12.-26. 1. / Galerie Via Art / Malba

Do 26.1.2017 bude v Galerii Via Art, Resslova 6, Praha 2, přístupná zajímavá výstava obrazů Tomáše Honze: Mýty ze starého světa.

Na nejnovější výstavě Tomáše Honze, mladého absolventa AVU, uvidíte 8 nových, nikdy předtím nevystavených obrazů.

Tomáš v uplynulých dvou letech na cestách po středomoří nasbíral mnoho skic a podnětů, které dále prozkoumal digitálními technikami, aby nakonec vznikla série obrazů plných atmosféry, tajemství a napětí. Precizně zvládnutou malbou naznačuje bájná antická místa, která má euroamerický člověk uložená hluboko v mysli. Vystavené olejomalby působí familárním dojmem, ale přesto divák nedokáže s jistotou určit, které místo zobrazují a jaký mýtus se k nim váže.

Tomáš Honz je malíř živých krajin ve kterých hrají hlavní roli světlo a barvy. Svým přístupem se velmi blíží impresionismu, který ale posouvá do dnešní doby.

Tomáš Honz (*1989) vystudoval malbu na Akademii výtvarných umění v Praze. Absolvoval také půlroční stáž na Taipei University of Arts na Taiwanu a na The Art Department v USA.

V minulosti se živil jako ilustrátor ve filmovém průmyslu.

Dnes je známý pro schopnost skloubit tradiční malbu z konce 19. století se současnými tématy a moderními technologiemi. Jeho obrazy lze popsat jako citlivé a řemeslně dokonale namalované krajiny, často s tichou a tajemnou atmosférou. Své obrazy maluje pod širým nebem, tváří v tvář motivu, což podtrhuje autentičnost maleb a nabízí tak divákům silný zážitek.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Honz: Mýty ze starého světa