Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Daliman: Carnaval da Cidade, Carnaval da Diversidade

Do 20.4.2018 bude v Portugalském centru, Oettingenský palác, Josefská 6 (vstup z průchodu), v úředních hodinách přístupná zajímavá a krásná výstava fotografií Tomáše Dalimana: Carnaval da Cidade, Carnaval da Diversidade.

Výstava fotografií karnevalových průvodů, které zaplnily ulice města São Paulo.
Metropole Latinské Ameriky čítající téměř 12 milionů obyvatel zažila v roce 2017 největší karneval ve svých dějinách. Do 355 průvodů v ulicích se zapojily dva miliony lidí. Zábava nabyla politického a kulturního rozměru a vytvořila z veřejného prostoru doslova místo pro všechny. Karneval umožnil lidem v ulicích vyjádřit názor na světovou politiku, sexualitu, kulturu a svobodu životního stylu. Jindy dopravou přeplněné ulice se staly místem setkání, prostorem pro dialog a nabytí nových zkušeností.

Tomáš Daliman je český fotograf a filmař, který se kromě jiného věnuje také filmové postprodukci. Vystudoval Filmovou a televizní fakultu Akademie múzických umění v Praze. Vášeň pro fotografii se u něj zrodila již v raném dětství, když mu jeho dědeček daroval první fotoaparát. Od té chvíle už nikdy fotografovat nepřestal. Žije v Praze. Během svého dlouhodobého pobytu v São Paulu v roce 2017 zachytil atmosféru města se všemi jeho projevy včetně karnevalových průvodů.

Výstavu připravila brazilská kurátorka Camila Vieira.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Daliman: Carnaval da Cidade, Carnaval da Diversidade