Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Chadim – Zóna

20. 9.-6. 11. / Fotografic / Fotografie

Do 6.11.2016 bude v Galerii Fotografic, Stříbrná 2, Praha 1, přístupná zajímavá fotografická experimentální výstava Tomáše Chadima – Zóna.

„Našel jsem je… prostupy… tam v zóně…. brány do jakési jiné dimenze. Jsou viditelné pouze z určitého úhlu. Musíte se soustředit, abyste je objevili. Přestávají zde platit tradiční vztahy času a prostoru. Čas se zde zpomaluje, prostor se křiví a zrcadlově dělí. Koncentruje se zde energie – buď se do brány hroutí, nebo z brány naopak prýští. Je to tam divné a zvláštní.“

Tomáš Chadim (1973) je představitelem dnešní progresivní krajinářské fotografie. Nostalgické tendence ve fotografii jsou mu cizí. Namísto toho si s fotografií hraje. Digitálně manipuluje, obrací, převrací, skládá, ale výsledkem jsou vždy reálné scény, do nichž nás vtahuje a nutí nás k tomu, abychom přistoupili na jeho hru a stali se součástí zobrazené scény.
V jeho případě ale nejde o samoúčelné manipulace s fotografií. Svá témata dlouho promýšlí tak, aby výsledný projekt byl inteligentní a vizuálně zajímavou krajinářskou fotografií.
Tomáš Chadim absolvoval Institut tvůrčí fotografie v Opavě. Své projekty vystavoval v České a Slovenské republice, Polsku, Francii, Rusku, Brazílii, Anglii, Srbsku a Maďarsku. Žije a pracuje v Praze.
www.tomaschadim.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Chadim – Zóna